Letnia Szkoła »

Letnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej 2012

 

W tym roku już po raz siedemnasty na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM odbyła się Letnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej UAM.

W trakcie trzech tygodni trwania Letniej Szkoły, niemal trzydzieści osób z Europy (Niemcy, Hiszpania, Szwecja, Rosja, Ukraina), Ameryki Północnej (USA) i Azji (Chiny, Tajwan), uczyło się języka polskiego.

Studenci zostali podzieleni na grupy ze względu na swój poziom znajomości języka. Intensywny 60-godzinny kurs językowy mogli ukończyć na trzech poziomach nauczania.

Oprócz zajęć lektoratowych, odbyły się również wykłady dotyczące m.in. polskiej historii najnowszej (po 1945 r.), polskiego filmu, polskiej literatury współczesnej, a także ze współczesnego języka polskiego, przeprowadzone przez uznanych specjalistów.

Poza wykładami, lektoratami i warsztatami, zorganizowaliśmy bogaty program kulturalno-rozrywkowy oraz turystyczny. W tym roku studenci wzięli udział w wycieczkach do Gniezna, Lednogóry, Torunia, Kórnika i Rogalina. Poznali także bardzo dobrze większość atrakcji turystycznych Poznania. Studenci mogli również wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych, które miały miejsce w tym czasie w Poznaniu, np. w festiwalu muzyczno-filmowym Transatlantyk, festiwalu muzycznym EthnoPort czy Festiwalu Dobrego Smaku, podczas którego promowane były tradycyjne regionalne produkty kulinarne.

Zdjęcia z Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej można obejrzeć w dziale Galeria http://schoolpl.amu.edu.pl/go.php/pl/galeria/letnia_szkola_jezyka_i.html