O nas

  Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców, będące częścią Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, powstało w 1985 r. Mamy więc ponad dwudziestoletnie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego. 
 

Naszym studentom proponujemy różne formy kształcenia na kursach 2, 4, 6 i 10-godzinnych,  semestralnych oraz rocznych, realizowanych na 6 głównych poziomach zaawansowania. Organizujemy także roczny intensywny kurs przygotowawczy dla kandydatów na studia w Polsce. Oferta programowa jest tak przygotowana, aby spełniała wszystkie wymagania naszych słuchaczy. Zajęcia odbywają się w historycznym budynku Collegium Maius, który znajduje się w centrum miasta obok Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki i Centrum Kultury Zamek. Stwarza to dogodne warunki do uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych odbywających się w Poznaniu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Collegium Maius jest bardzo wygodnie zlokalizowane. Można do niego dotrzeć każdym środkiem komunikacji miejskiej.
 

Większość lektorów zatrudnionych w Studium to pracownicy Instytutu Języka Polskiego UAM mający duże doświadczenie dydaktyczne w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Są oni bardzo dobrze przygotowani metodycznie i pedagogicznie do pracy w grupach studenckich zróżnicowanych pod względem kulturowym i narodowościowym. Wszyscy nasi lektorzy posługują się przynajmniej jednym językiem obcym: angielskim, niemieckim, francuskim lub rosyjskim.
 

Poznań jest stolicą Wielkopolski – jednego z najciekawszych pod względem gospodarczym, kulturowym i turystycznym regionów Polski. Duże miasto akademickie tętniące bogatym życiem artystycznym, mnogość wydarzeń kulturalnych, klubów, restauracji, pubów, galerii, wystaw artystycznych, zabytków sprawiają, iż pobyt w Poznaniu pozwala na przeżycie wielkiej przygody intelektualnej.
 

Naszym celem jest, aby kursy organizowane przez Studium były nie tylko promocją języka i kultury polskiej, ale także miejscem spotkań, wymiany doświadczeń, poglądów i opinii oraz nawiązywania nowych kontaktów i przyjaźni pomiędzy studentami. W każdym semestrze w prowadzonych przez Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców różnych typach kursów bierze udział prawie 400 osób z ponad 60 krajów świata.