Aktualności »

Wielka Majówka Filologiczna

15 maja 2013 r. siedmioro Studentów z Łotwy, Włoch i Turcji reprezentowało nasze Studium podczas Wielkiej Majówki Filologicznej, zorganizowanej w Collegium Polonicum w Słubicach. Organizatorzy świetnie potrafili połączyć przyjemne z pożytecznym, bowiem Uczestnicy czterogodzinnych warsztatów uczyli się języka polskiego w atmosferze znakomitej zabawy. Wszystkie konkurencje, gry, skecze, zadania, a także nakręcone na tę okazję filmy, powiązane były z hasłem „pociąg”.

Temat ten wzięli na warsztat również nasi Studenci, którzy przedstawili własną wersję kabaretu „Dudek” oraz przygotowali zadania dla publiczności. Zważywszy na to, iż Marika, Zane, Laura, Hamza, Gökhan, Mert i Cengiz uczyli się języka polskiego zaledwie dwa i pół miesiąca, nie było to wcale przedsięwzięcie łatwe, ale gromkie brawa, rozbrzmiewające w czasie występu, najdobitniej świadczą o sukcesie poznańskiej grupy:

Świetne przygotowanie całej imprezy oraz ogromna życzliwość ze strony Organizatorów i wszystkich Uczestników Majówki, sprawiły, że odtąd każdy dworzec kolejowy i każdy pociąg kojarzyć się będzie niezwykle pozytywnie ze spotkaniem w Słubicach.

Galeria zdjęć: http://schoolpl.amu.edu.pl/go.php/pl/galeria/wielka_majowka_filologiczna.html