Kurs letni NAWA

ZAPRASZAMY NA KURS LETNI NAWA 2025! Stworzyliśmy taki program, by w przyjemnej atmosferze przybliżyć Państwu Polskę! Przed nami wiele ciekawego!  

O sposobie i terminie rekrutacji powiadomimy już wkrótce.

O kurs ubiegać się mogą studenci i nauczyciele akademiccy zagranicznych uczelni, którzy są cudzoziemcami lub posiadają podwójne obywatelstwo (polskie oraz obywatelstwo innego kraju), dla których polski nie jest pierwszym językiem, którzy nie studiują, nie są zatrudnieni i nie mieszkają w Polsce oraz posługują się językiem polskim lub angielskim na poziomie co najmniej B1.

Kurs – w tym wszystkie związane z nim aktywności, a także

zakwaterowanie i wyżywienie – są bezpłatne. Uczestnicy
pokrywają jedynie koszt podróży do Polski i z powrotem oraz koszt
ubezpieczenia medycznego wraz z pokryciem ewentualnych kosztów transportu
do kraju zamieszkania. Ubezpieczenie to jest obowiązkowe, ale nie trzeba go
wykupywać, jeśli kraj, którego obywatelstwo posiada uczestnik kursu, ma
podpisane z Polską odpowiednie umowy.

Do obowiązków uczestników kursów należą także:

 

  • osiągnięcie wskazanej przez
    ośrodek organizujący kurs minimalnej frekwencji na zajęciach,
  • udział w działaniach
    ewaluacyjnych w trakcie kursu i po jego zakończeniu, w tym
    wypełnienie w ciągu 14 dni od jej udostępnienia ankiety on-line, do
    której dostęp zostanie przekazany przed zakończeniem kursu,
  • współdziałanie
    z organizatorem i prowadzącymi zajęcia lektorami w celu
    osiągnięcia jak najlepszych efektów kursu
  • dbałość o miejsce
    zakwaterowania, miejsca odbywania zajęć i o powierzone materiały
    dydaktyczne (dotyczy kursów stacjonarnych)

 

CO OFERUJEMY? PROGRAM

  • 45 godzin lektoratu w grupach na odpowiednich poziomach (uczestnicy zostaną przydzieleni do grup na podstawie deklaracji w formularzu zgłoszeniowym oraz wyniku z testu online wysłanego na adres e-mail kandydata); (15 godz./tydzień)
  • 30 godzin wykładów z historii Polski, literatury, kultury i realiów (m.in. kultura polska dla początkujących, gry komputerowe, literatura najnowsza)
  • liczne warsztaty (dziennikarskie, taneczne, teatralne, artykulacyjne!), joga i laboratorium międzykulturowe, imprezy integracyjne (10 godz./tydzień)
  • klasyczne wycieczki piesze z przewodnikiem po Poznaniu oraz wyjazdy poza miasto:

Architektura renesansu i baroku w Poznaniu – Stary Rynek, Ratusz, kościół farny (lektura inskrypcji i deszyfracja wyobrażeń alegorycznych), zwiedzanie Starego Miasta w Poznaniu

U źródeł polskiej państwowości – Ostrów Tumski, katedra, muzeum archidiecezjalne, Śródka (przybliżenie postaci królów Polski oraz biskupa Wojciecha i biskupa Stanisława), zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, Śródki i okolic Jeziora Maltańskiego

Wokół Placu Mickiewicza – od cesarsko-królewskiej przeszłości do upadku komunizmu. Zwiedzanie Dzielnicy Cesarskiej i Jeżyc w Poznaniu

Centrum Szyfrów Enigma

Zwiedzimy okolice Poznania: wyjazdy np. do Puszczykowa, Nowego Tomyśla, Rogalina lub Kórnika. Odkryjemy także poznańskie jeziora! Wycieczka piesza przez Wielkopolski Park Narodowy. Wizyta w Muzeum Arkadego Fiedlera

Dla tych, którzy interesują się rękodziełem zaplanowaliśmy wycieczkę do Nowego Tomyśla, do Muzeum Wikliniarstwa. To największa tego typu placówka w Europie. Planujemy tam zorganizować jednodniowe warsztaty wikliniarstwa połączone ze zwiedzaniem obiektu /  (w sierpniu odbywa się Ogólnopolski Konkurs Plecionkarski, jedna z atrakcji Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego, a co kilka lat goszczą tutaj plecionkarze z różnych zakątków kuli ziemskiej w ramach Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa).

Chcemy ukazać Poznań, a tym samym Polskę jako kraj zielony, atrakcyjny przyrodniczo, wykorzystujący tereny pod gołym niebem na ekspozycje muzealne oraz koncerty. Poznań ma do dyspozycji wiele terenów leśnych i akwenów, które pomagają uciec od zgiełku i gorąca, którego doświadczamy latem w mieście. A do tego przyrodnicze orzeźwienie idzie w parze z kulturą.

To się może podobać! Zapraszamy

To zabytkowy budynek Collegium Maius. Tutaj będą zajęcia

GDZIE JEMY? WYŻYWIENIE

 

GDZIE MIESZKAMY? ZAKWATEROWANIE

Oferujemy zakwaterowanie w akademikach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

DS Jagienka

ul. Piątkowska 80

60-649 Poznań